Na této stránce najdete odkazy všeho druhu. Odkazy, které souvisejí s fotografováním, typy na různé knihy a galerie. Najdete zde také odkazy týkající se ochrany přírody a zvířat, odkazy na alternativní zpravodajství, dokumentární filmy na You Tube, typy na zajimavé knihy, filmy a seriály atd. Začal jsem odkazy pro ochranu zvířat. Věřím, že většina fotografů a lidí, kteří se o fotografování zajímají mají rádi nejenom krásnou přírodu, ale také zvířata v ní žijící a zvířata, která nám lidem od nepaměti dělají společnost...

Webové stránky, tvorba + programování, zkrátka internet...
Zde najdete základy HTML, CSS, Javascriptu, PHP, informace o webhostingu, o SEO a dalších užitečných věcech. Vše založeno na prosté logice. Člověk nemá v hlavě počítač, spoustu věcí zapomíná. Když nevím, tak sáhnu po knize, a nebo otevřu tuto stránku a hledám. Vyjde to na stejno. Rozhoduji se podle nálady a dispozic...
Tato stránka heslovitě zobrazuje hlavně pojmy z HTML, CSS a Javascriptu. Najdete zde všechny vlastnosti kódu HTML a CSS velmi snadno. V podstatě bych to přirovnal k jakési velmi užitečné enciklopedii. Velmi děkuji za to, že existuje...
No a časem se dopracujete k tomu, že potřebujete řešit specifické operace, a probléby jednotlivých prohlížečů. Interval poskytuje už velmi pokročilá řešení a velmi dobré návody a vychytávky na spoustu problémů programování.
Pokud si chcete zařídit svůj vlastní kyberprostor, tak musíte zpravidla udělat dvě věci: Zaregistrovat si doménu (název kyberprostoru) a pronajmout hosting (prostor na disku). Název domény je v podstatě něco jako jméno člověka. Buď si ho lidé pamatují a nebo říkají: No jmenuje se nějak blbě... Hosting je to nejzásadnější. Spolehlivost, dostatek místa, dostupnost ze sítě, databáze, služby, ochotní správci a zákaznická podpora. Prostě něco jako když si pronajmete byt... Nejlevnější varianta není vždycky výhrou. Z vlastní zkušenosti mohu doporučit Český hosting. Proč? Kdykoliv jsem si s něčím nevěděl rady, nemohl vyřešit problém, pravda nebylo těch situací moc, tak jsem zavolal, poslal e-mail a problém byl vyřešen.
Chcete si otestovat své, nebo jiné stránky jaké mají SEO? Stránka seotest.cz je k k tomuto účelu velmi zajímavým nástrojem a možná Vám dodá i trochu inspirace.
Pokud máte zájem vědět jak vypadala nějaká stránka v minulosti, zmapovat její vývoj a obsah, tak navštivte jeden z archivů internetu. Zadáte URL adresu požadované stránky a vidíte vývoj této stránky na ose času.
Lupa je zajimavý server. V nabídce nástroje můžete zjistit svoji aktuální IP adresu, informace o používaném prohlížeči atd. Najdete zde spoustu zajimavých článmků a novinek z prostředí digitálního virtuálního světa.
HTML a CSS krok za krokem - Faithe Wempen
Knika která Vás velmi jednoduchou logikou naučí základy HTML a CSS. Z vlastní zkušenosti mohu doporučit. Základní stavební kámen je HTML a pak CSS. Způsob zobrazení kódu je problémem programátorů prohlížečů. Zde si neodpustím jededen můj postřeh. Obdivuji autorku knihy vzhledem k jejímu způsobu logiky, kterou by jí mohl závidět lecjaký příslušník opačného pohlaví...
Vytváříme WWW stránky pomocí HTML, CSS a JavaScriptu - Jan Stejskal
Tato kniha je velmi zvláštní. Nedoporučil bych ji úplným začátečníkům, ale lehce pokročilým. Koncepčně mi tam uniká ucelenost, ale na druhou stranu pokud chápete základy, tak vám poskatne spoustu inspirace a nápadů pro možná, řešení.
JavaScript krok za krokem - Steve Suehring
Má oblíbená kniha, která mě naučila pochopit javaScript, neboli číst a psát... Základy a pokročilejší způsoby vysvětlené čitelnou logikou, není nic víc dodat.
JavaScript profesionálně - Steven Holzner
Řekl bych jednoduše taková enciklopedie JavaScriptu pro pokročilé. Nevím, co dodat.
PHP Tvorba interaktivních internetových aplikací - Jiří Kosek
Ř eknu to jednoduěše - slabikář PHP a SQL pro začátečníky. Podle mě možná nedoceněný autor. mohu jen doporučit.
PHP, MySQP, Apache - Elizabeth Naramoe a další autoři
Encyklopedie PHP a SQL pro pokročilé. Nedoporučil bych možná pro začátečníky. Pokročilý programátor tuto knihu jistě ocení.
Zde najdete odkazy, na stránky organizací, které se zabývají ochranou přírody a pomocí opuštěným, nebo poraněným zvířatům.
Odkazy na stránky, které se věnujou fototechnice a typy na některé knihy.
Fotogalerie, kde jsou inspirující fotografie a nebo můžete sami vystavovat své vlastní fotografie.
Časem možná zjistíte, že stránky které se Vám nejvíce líbí a se, kterými jste konečně spokojeni jsou ty , které si vytvoříte sami. Základem je znalost HTML a CSS. Oba kódy jsou základním stvebním kamenem založeným jen na logice (logiku občas postrádají pouze prohlížeče - respektive jejich programátoři a vedoucí marketingových oddělení daných společností...). Pak dojdete zákonitě k programování. Narazíte na JavaScript a PHP. Když pochopíte jejich princip a logiku, tak získáte pocit, který jste zažili v první třídě (někteří ještě dříve), že jste se konečně naučili číst, psát a poznávat svět... Pak si zákonitě musíte uvědomit, že není špatné využít databáze, které si platíte v rámci hostingu. Byť jen na blbou knihu návštěv a možnost stránkování... A tak narazíte na SQL. No a tak prostě plujete životem své zvídavosti a vlasního sebezdokonalování. Pokud se rozhodnete naučit se vytvářet webové stránky, tak máte v podstatě dvě zásadní možnosti, kde získávat informace: internet a literatura. Osobně se domnívám, že ideální je kombinace obou cest. Tak Vám zde nabídnu několik užitečných stránek a knih.
Máte rádi humor? Smích prý prodlužuje život. Pokud máte náladu, tak se na těchto odkazech možná trochu pobavíte a zasmějete.
Rockové legendy a převážně rocková hudba z dvacátého století. Pokud patříte mezi její příznivce, tak zde jsou některé slavné i méně slavné, nebo opomíjené skladby na You Tube.
Disco a pop nejenom ze slavných osmdesátých a devadesátých let minulého století, ale i z dnešní doby na You Tube.
Slovenskou skupinu Elán zná snad každý. Zde najdete odkazy na jejich nejznámější skladby umístěné na You Tube.
Zde jsem umístil několik odkazů z You Tube na novodobé slovenské autory, kteří velmi výstižně zachytily ve svých písních nejenom svůj pohled na dnešní dobu a svět, ale i pocity ze současného způsobu našeho denního života.
Karla Kryla považuji za jednu z nejvýznamnějších postav našich novodobých dějin. Čech, s jedním z největších Č mezi Čechy… Myslím, že jeho největší poctou je to, že ve všech dobách se zachoval rovně a dokázal ve svých písních vyjádřit svůj lidský pohled na svět, který vycházel z jeho srdce. Podle mého skromného názoru vystihuje dokonale zhoubnost všech typů propagandy, nesmyslnost a marnost válek a zhoubnost lidského mamonu. Jsem rád, že nemá vehementní pomníky ve stylu letiště apod. Největší poctou a pomníčkem pro něj, je možná taková malá, krásná voňavá kytka v srdcích lidí, kteří si k ní občas jdou přivonět, tím, že si poslechnou jeho písně a zamyslí se, o čem jsou. Byl to básník, skladatel písní s jasnozřivým pohledem do budoucnosti. Jeho písně považuji za jakési svědomí národa. Doba a propaganda, se sice mění a přizpůsobuje se vývoji, ale lidé se svými vlastnostmi, na kterých civilizace stojí, zůstávají stále stejní. A tak myšlenky v mnoha písních Karla Kryla jsou k zamyšlení i v dnešní době. Někdy mám pocit, že možná více než v době, kdy vznikly. Jako by byl jejich autor zpívajícím prorokem… Tak jsem zde uvedl několik jeho oblíbených skladeb umístěných na You Tube. Bohužel u Karla Kryla spousta odkazů nenávratně mizí. Také si občas kladete otázku proč? Budu se je snažit obnovovat a doplňovat.
Hudba je dílem inspirace lidského ducha. Vážná a mysteriózní hudba je oknem do vesmíru, oknem do lidské duše, oknem do lidského srdce, větrem lásky a naděje do jiného světa…
Na různých stránkách, včetně You Tube jsou občas k vidění zajimavé filmy a dokumentární pořady. Některé běžely v televizi, některé do vysílání televizních stanic ani nebyly zařazeny. Nechci Vás tady lanařit, že jsou 100% pravdivé, ale je docela zajimavé shlédnout jiný názor a přemýšlet o skutečné realitě nebo jejích částech.
Před rokem 1989 bylo takové rčení: Televize lže, jako když Rudé právo tiskne... Byl to pohled na tupou demagogickou, převážně politickou propagandu. Ta měla však jednu prostou a dokonalou vlastnost. Pro průměrně inteligentního člověka byla čitelná a dokázal si ji velmi snadno odfiltrovat a žít spokojeně mimo ní bez zblbnutí. Paradoxem je, že s odstupem doby si člověk uvědomí, kolik věcí, které byly pravdivé dokázala tato propaganda "zlé doby" zničit a znehodnotit. Dneska se dle mého skromného názoru tento tupý styl propagandy transformoval do reklam. Politická propaganda dnes nějak pokročila na vyšší level... Média jsou zprivatizována a člověk má pocit, že drtivá většina novinářů žije již jen pro honorář. Mám pocit, že oficiální média nám sofistykovaně předkládají zaručené veřejné mínění a názory, které mají za cíl psychologicky modelovat vnímání skutečnosti u čtenářů a diváků... Proto Vám zde dávám několik odkazů na alternativní zdroje informací. Nechci je stavět do role spasitele, nebo zaručených zdrojů informací. Nikdy nevíme kdo daný projek a s jakým úmyslem financuje. Ale myslím, že je zajimavé poznat jiný názor a zamyslet se nad hledáním střípků reality a skutečnosti.
Zde najdete pár odkazů na různé stránky, kde se dají vyhledávat informace, jako je Wikipedie a stránky se zajimavými články o technice, přírodě, vesmíru, histori, vynálezech atd.
Pokud hledáte nějaký zajimavý film tak Vám zde nabídnu pár typů na film. Ono je to docela ošemetné, protože každému se líbí něco jiného. Zde uvádím názvy filmů, které se mě líbily a nějak mě zaujaly. U filmů uvádím jen pár základních údajů. Jako první odkaz uvádím stránku, kde jsou recenze na filmy a seriály, kde se můžete o jednotlivých filmech dočíst více informací.
Odkazy na stránky o filmech, soundtracky a známé scény z různých filmů.
Občas si umanu a musím sdělit svůj nedůležitý, ale zato můj a čistě osobní názor světu, okolo sebe a to povětšinou prostřednictvím internetu. Moje články, které jsem zatím napsal naleznete na serveru outsidermedia.cz. Přeji Vám hezké počtení a dostatek času na zamyšlení, ať už je jeho výsledek jakýkoliv. Vždy píšu pod svým pravým jménem: Karel Jíra. Za své názory by se člověk neměl stydět.

Fotografie přírody, krajiny, architektury, zvířat, lidí, panorama.

Karel Jíra - fotogalerie

fotografie

panorama

copyright  ©  Karel Jíra 2010