Na této stránce najdete odkazy všeho druhu. Odkazy, které souvisejí s fotografováním, typy na různé knihy a galerie. Najdete zde také odkazy týkající se ochrany přírody a zvířat, odkazy na alternativní zpravodajství, dokumentární filmy na You Tube, typy na zajimavé knihy, filmy a seriály atd. Začal jsem odkazy pro ochranu zvířat. Věřím, že většina fotografů a lidí, kteří se o fotografování zajímají mají rádi nejenom krásnou přírodu, ale také zvířata v ní žijící a zvířata, která nám lidem od nepaměti dělají společnost...

Stopa mých názorů a přemýšlení na internetu
Tak nám skončily předčasné parlamentní volby 2013. Tento článek je mojí kousavou satirou určenou politikům ČSSD a jejich vnitrostranickému boji o moc a zároveň absence vlastní sebereflexe. Toť můj skromný názor jako jejich bývalého voliče z let minulých. Jako volič, který má k jejím ideálům stále blízko nedokážu pochopit, jak se strana s více jak stoletou tradicí, nedokáže poučit ze své vlastní minulosti. Tím mám na mysli zejména rok 1920. Odkazy na videa uvedené v článku byly nalezeny v různých diskusích. Jsem toho názoru, že lidová satira by měla být pro politiky zrcadlem sebereflexe.
Zde jsem si dovolil vyjádřit svůj občanský postoj voliče - daňového poplatníka, který platí (zaměstnává) politiky, aby pracovaly v jeho (voličův) prospěch. A vzal jsem to po svém, tak jak to cítím...
Na You Tube je zatím (!) k vidění 9 dílný pořad z roku 1968: Co tomu říkáte pane Werich? Pořad, který je dokumentem své doby a dokumentem nesmírně cenným. Dovolil jsem si k tomuto tématu připsat pár svých myšlenek.
Viz. název článku. Jenom můj postřeh jak se zachovala média k tomuto výročí a můj skromný vlastenecký pohled na historii a náš národ. upřímně řečeno je mi někdy docela smutno, jak jsme laxní k vlastní historii.
Občas mám sklon k opravdové uštěpačnosti a jízlivosti. No když chlastám, tak prostě nekecám do veřejnoprávních médií...
Pouze námět na dokument z You Tube, bez komentáře. Soudný člověk si udělá svůj vlastní komentář na téma: Vývoz "demokracie".
Článek na trochu více než vážné téma. Zde jsem si dovolil popsat svůj životní postoj a světonázor, vůči válkám, zabíjení, zbraním, vůči nesvobodě a manipulaci myšlení, jako jevu proti lidskosti a přírodě.
Onu druhou velkou amnestii asi málokdo zapomene. Tak jsem si zde svým jízlivým humorem dovolil vyjádřit své osobní pocity.
Zatím poslední díl seriálu o mém pohledu na osobnost Karla Kryla. Víte je to dost těžké a hlavně pro mě je to velmi emotivní psaní. Jak vyjádřit lidskost v této době? Na to sám hledám odpovědi. Znám zatím jen jednu: Jsem člověkem a člověkem chci zůstat. A tak pořád hledám...
Pan doktor Hnízdil v pořadu Hyde park. S panem doktorem Hnízdilem sice nesdílím jeho politické myšlenky, ale zato si ho vážím jako lékaře. A ve svém oboru, tak nějak, myslím trefil do černého!
A protože mám rád humor a svět, obzvláště náš malinký stát nabízí dostatek příležitostí k jízlivému humoru, který je mi vlastní, tak zde jsem se snažil trochu vyřádit. Nakonec byl apríl...
Ještě jeden dokument na You Tube na téma Hugo Chávez a můj názor na toto téma. Víte česká a možná i evropská levice by zde mohla čerpat inspiraci. Hugo Chávez udělal jeden geniální tah: Spojil myšlenku sociální spravedlnosti s myšlenkou lidového křesťanství. Tím udělal za svého života možná větší filozofický posun než evropské levicové strany a křesťanské církve dohromady...
Občas jsou natočeny dokumenty, které stojí za shlédnutí. Tento dokument s mým skromným komentářem je věnován Hugo Chávezovi.
Pojal jsem to jako jako určitý seriál. Tak zde je druhý díl.
Možná se Vám to bude zdát divné v kontextu mých článků, ale Karel Kryl byl pro mě vždy inspirací. Pouze si jeho texty vztahuji nejenom na dobu minulo, ale i na dobu současnou.
A stejně mi to nedalo a napsal jsem si ještě jednu odlehčenou úvahu s trochou parodie na prezidentské volby...
Moje skromná humoristická reakce na výsledek volby prezidenta ČR.
Můj historicky první článek na téma druhé kolo prezidentských voleb. Bylo to trochu zvláštní tento článek vznikl na základě jednoho mého snu. Ale to je poměrně dlouhé téma. Možná o něm jednou napíšu... Nicméně panu prezidentovi, kterého si zatím, byť ne vždy s ním souhlasím si vážím zato, že ve mě vzbudil zájem o dění v politice. Přeci jenom politici by měli být zástupci lidí a daňových poplatníků a v podstatě jejich zaměstnanci, kteří hájí jejich zájmy. Dokud tomu bude člověk - daňový poplatník věřit a snažit se s tím něco dělat, do té doby to bude nějak, by´t nedokonale fungovat.
Zde najdete odkazy, na stránky organizací, které se zabývají ochranou přírody a pomocí opuštěným, nebo poraněným zvířatům.
Odkazy na stránky, které se věnujou fototechnice a typy na některé knihy.
Fotogalerie, kde jsou inspirující fotografie a nebo můžete sami vystavovat své vlastní fotografie.
Časem možná zjistíte, že stránky které se Vám nejvíce líbí a se, kterými jste konečně spokojeni jsou ty , které si vytvoříte sami. Základem je znalost HTML a CSS. Oba kódy jsou základním stvebním kamenem založeným jen na logice (logiku občas postrádají pouze prohlížeče - respektive jejich programátoři a vedoucí marketingových oddělení daných společností...). Pak dojdete zákonitě k programování. Narazíte na JavaScript a PHP. Když pochopíte jejich princip a logiku, tak získáte pocit, který jste zažili v první třídě (někteří ještě dříve), že jste se konečně naučili číst, psát a poznávat svět... Pak si zákonitě musíte uvědomit, že není špatné využít databáze, které si platíte v rámci hostingu. Byť jen na blbou knihu návštěv a možnost stránkování... A tak narazíte na SQL. No a tak prostě plujete životem své zvídavosti a vlasního sebezdokonalování. Pokud se rozhodnete naučit se vytvářet webové stránky, tak máte v podstatě dvě zásadní možnosti, kde získávat informace: internet a literatura. Osobně se domnívám, že ideální je kombinace obou cest. Tak Vám zde nabídnu několik užitečných stránek a knih.
Máte rádi humor? Smích prý prodlužuje život. Pokud máte náladu, tak se na těchto odkazech možná trochu pobavíte a zasmějete.
Rockové legendy a převážně rocková hudba z dvacátého století. Pokud patříte mezi její příznivce, tak zde jsou některé slavné i méně slavné, nebo opomíjené skladby na You Tube.
Disco a pop nejenom ze slavných osmdesátých a devadesátých let minulého století, ale i z dnešní doby na You Tube.
Slovenskou skupinu Elán zná snad každý. Zde najdete odkazy na jejich nejznámější skladby umístěné na You Tube.
Zde jsem umístil několik odkazů z You Tube na novodobé slovenské autory, kteří velmi výstižně zachytily ve svých písních nejenom svůj pohled na dnešní dobu a svět, ale i pocity ze současného způsobu našeho denního života.
Karla Kryla považuji za jednu z nejvýznamnějších postav našich novodobých dějin. Čech, s jedním z největších Č mezi Čechy… Myslím, že jeho největší poctou je to, že ve všech dobách se zachoval rovně a dokázal ve svých písních vyjádřit svůj lidský pohled na svět, který vycházel z jeho srdce. Podle mého skromného názoru vystihuje dokonale zhoubnost všech typů propagandy, nesmyslnost a marnost válek a zhoubnost lidského mamonu. Jsem rád, že nemá vehementní pomníky ve stylu letiště apod. Největší poctou a pomníčkem pro něj, je možná taková malá, krásná voňavá kytka v srdcích lidí, kteří si k ní občas jdou přivonět, tím, že si poslechnou jeho písně a zamyslí se, o čem jsou. Byl to básník, skladatel písní s jasnozřivým pohledem do budoucnosti. Jeho písně považuji za jakési svědomí národa. Doba a propaganda, se sice mění a přizpůsobuje se vývoji, ale lidé se svými vlastnostmi, na kterých civilizace stojí, zůstávají stále stejní. A tak myšlenky v mnoha písních Karla Kryla jsou k zamyšlení i v dnešní době. Někdy mám pocit, že možná více než v době, kdy vznikly. Jako by byl jejich autor zpívajícím prorokem… Tak jsem zde uvedl několik jeho oblíbených skladeb umístěných na You Tube. Bohužel u Karla Kryla spousta odkazů nenávratně mizí. Také si občas kladete otázku proč? Budu se je snažit obnovovat a doplňovat.
Hudba je dílem inspirace lidského ducha. Vážná a mysteriózní hudba je oknem do vesmíru, oknem do lidské duše, oknem do lidského srdce, větrem lásky a naděje do jiného světa…
Na různých stránkách, včetně You Tube jsou občas k vidění zajimavé filmy a dokumentární pořady. Některé běžely v televizi, některé do vysílání televizních stanic ani nebyly zařazeny. Nechci Vás tady lanařit, že jsou 100% pravdivé, ale je docela zajimavé shlédnout jiný názor a přemýšlet o skutečné realitě nebo jejích částech.
Před rokem 1989 bylo takové rčení: Televize lže, jako když Rudé právo tiskne... Byl to pohled na tupou demagogickou, převážně politickou propagandu. Ta měla však jednu prostou a dokonalou vlastnost. Pro průměrně inteligentního člověka byla čitelná a dokázal si ji velmi snadno odfiltrovat a žít spokojeně mimo ní bez zblbnutí. Paradoxem je, že s odstupem doby si člověk uvědomí, kolik věcí, které byly pravdivé dokázala tato propaganda "zlé doby" zničit a znehodnotit. Dneska se dle mého skromného názoru tento tupý styl propagandy transformoval do reklam. Politická propaganda dnes nějak pokročila na vyšší level... Média jsou zprivatizována a člověk má pocit, že drtivá většina novinářů žije již jen pro honorář. Mám pocit, že oficiální média nám sofistykovaně předkládají zaručené veřejné mínění a názory, které mají za cíl psychologicky modelovat vnímání skutečnosti u čtenářů a diváků... Proto Vám zde dávám několik odkazů na alternativní zdroje informací. Nechci je stavět do role spasitele, nebo zaručených zdrojů informací. Nikdy nevíme kdo daný projek a s jakým úmyslem financuje. Ale myslím, že je zajimavé poznat jiný názor a zamyslet se nad hledáním střípků reality a skutečnosti.
Zde najdete pár odkazů na různé stránky, kde se dají vyhledávat informace, jako je Wikipedie a stránky se zajimavými články o technice, přírodě, vesmíru, histori, vynálezech atd.
Pokud hledáte nějaký zajimavý film tak Vám zde nabídnu pár typů na film. Ono je to docela ošemetné, protože každému se líbí něco jiného. Zde uvádím názvy filmů, které se mě líbily a nějak mě zaujaly. U filmů uvádím jen pár základních údajů. Jako první odkaz uvádím stránku, kde jsou recenze na filmy a seriály, kde se můžete o jednotlivých filmech dočíst více informací.
Odkazy na stránky o filmech, soundtracky a známé scény z různých filmů.
Občas si umanu a musím sdělit svůj nedůležitý, ale zato můj a čistě osobní názor světu, okolo sebe a to povětšinou prostřednictvím internetu. Moje články, které jsem zatím napsal naleznete na serveru outsidermedia.cz. Přeji Vám hezké počtení a dostatek času na zamyšlení, ať už je jeho výsledek jakýkoliv. Vždy píšu pod svým pravým jménem: Karel Jíra. Za své názory by se člověk neměl stydět.

Fotografie přírody, krajiny, architektury, zvířat, lidí, panorama.

Karel Jíra - fotogalerie

fotografie

panorama

copyright  ©  Karel Jíra 2010