Na této stránce najdete odkazy všeho druhu. Odkazy, které souvisejí s fotografováním, typy na různé knihy a galerie. Najdete zde také odkazy týkající se ochrany přírody a zvířat, odkazy na alternativní zpravodajství, dokumentární filmy na You Tube, typy na zajimavé knihy, filmy a seriály atd. Začal jsem odkazy pro ochranu zvířat. Věřím, že většina fotografů a lidí, kteří se o fotografování zajímají mají rádi nejenom krásnou přírodu, ale také zvířata v ní žijící a zvířata, která nám lidem od nepaměti dělají společnost...

Česko-Slovenská filmová databáze je stránka, kde můžete vyhledávat recenze na jednotlivé filmy. V této databázi je možné také vyhledávat filmy podle jednotlivých žánrů. Z komentářů a hodnocení si můžete udělat obrázek o obsahové kvalitě filmu a názor nato jestli má cenu věnovat danému filmu svůj čas.
Stránka o seriálech. Databáze seriálů, hodnocení, komentáře atd.
Iluzionista (2006)
Režie: Neil Burger. Hrají: Edward Norton, Paul Giamatti, Jessica Biel, Rufus Sewell... Romantický, mysteriózní a napínavý příběh z doby Rakousko-Uherska. Mladý kouzelník, syn truhláře se zamiluje do mladé hraběnky, ale společenské poměry této lásce nepřejí...
Dokonalý trik (2006)
Režie: Christopher Nolan. Hrají: Hugh Jackman, Christian Bale, Michael Caine, Piper Perabo... Mysteriózní thriller popisující příběh dvou soupeřících kouzelníků.
Svět podle Prota (2001)
Režie: Iain Softley. Hrají: Kevin Spacey, Jeff Bridges, Mary McCormack, Alfre Woodard... Lehce mysteriózní drama. Příběh psychiatra a jeho pacienta, který tvrdí, že je mimozemšťan.
Ostrov (2005)
Režie: Michael Bay. Hrají: Ewan McGregor, Scarlett Johansson, Djimon Hounsou, Sean Bean... Sci-Fi thriller z nedaleké budoucnosti na téma klonování lidí. Tento film vede docela k zamyšlení...
Constantine (2005)
Režie: Francis Lawrence. Hrají: Keanu Reeves, Rachel Weisz, Shia LaBeouf, Djimon Hounsou, Max Baker... Mysteriózní a dnes již kultovní triller. Příběh na věčné téma boje nebe a pekla. Uprostřed je vymítač, který se snaží udržovat rovnováhu a ve finále se jak jinak pustí do záchrany světa.
Tanec s vlky (1990)
Režie: Kevin Costner. Hrají: Kevin Costner, Mary McDonnell, Graham Greene, Rodney A. Grant... Pro mě nejlepší film s Kevinem Costnerem. Příběh v bitvě raněného vojáka, který si za odměnu vybere službu v opuštěné pevnosti a pak najde druhý domov u indiánů...
Poslední mohykán (1992)
Režie: Michael Mann. Hrají: Daniel Day-Lewis, Madeleine Stowe, Russell Means, Eric Schweig... Bílý lovec a dva indiáni - otec a syn. Boj mezi francouzi a angličany. Zfilmovaný příběh podle knihy J. F. Coopera.
Třináct dní (2000)
Režie: Roger Donaldson. Hrají: Kevin Costner, Bruce Greenwood, Steven Culp, Dylan Baker... Film, který se snaží zachytit pohled na kubánskou krizi v roce 1962.
Vykoupení z věznice Shawshank (1994)
Režie: Frank Darabont. Hrají: Tim Robbins, Morgan Freeman, Bob Gunton, William Sadler... Velmi pěkné drama z vězeňského prostředí.
Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)
Režie: Miloš Forman. Hrají: Jack Nicholson, Louise Fletcher, Michael Berryman, Scatman Crothers... Dramatický film z prostředí psychiatrické léčebny. Film získal pět oskarů. Pro mě osobně nejlepší Formanův film, kterej kdy natočil. A rovněž pro mě také nejlepší výkon Jacka Nicholsona...
Království nebeské (2005)
Režie: Ridley Scott. Hrají: Orlando Bloom, Eva Green, Liam Neeson, Jeremy Irons... Dobrodružný historický film. Mladý kovář přijde o manželku a svým otcem se zůčastní křížové výpravy do Jeruzaléma - království nebeského.
Gladiátor (2000)
Režie: Ridley Scott. Hrají: Russell Crowe, Joaquin Phoenix, Connie Nielsen, Oliver Reed... Smyčlený historický příběh ze starého Říma. Obvzláště v kině je to hezký zážitek.
Leon (1994)
Režie: Luc Besson. Hrají: Jean Reno, Natalie Portman, Gary Oldman, Danny Aiello... Dramatický thriller o malé dívce a nájemném vrahovi, který se stane jejím ochráncem. Jean Reno zde dlemého názoru zahrál jednu ze svých nejpůsobivějších rolí.
Forrest Gump (1994)
Režie: Robert Zemeckis. Hrají: Tom Hanks, Robin Wright, Gary Sinise, Mykelti Williamson, Sally Field... Místy dramatická komedie, film, který jsem viděl víc jak dvacetkrát a vždy s němu znova rád vracím... Přijde mi, že Tom Hanks si zahrál jednu ze svých životních rolí.
Zelená míle (1999)
Režie: Frank Darabont. Hrají: Tom Hanks, David Morse, Bonnie Hunt, Michael Clarke Duncan... Mysteriózní drama z věznice s názvem Zelná míle, kde vězni čekají na popravu. Myslím, že Tom Hanks si zde opět zahrál svoji životní roli.
Zachraňte vojína Ryana (1998)
Režie: Steven Spielberg. Hrají: Tom Hanks, Edward Burns, Tom Sizemore, Matt Damon... Válečné drama. Příběh se odehrává po vylodění v Normandii. Celý film je docela dost syrovým pohledem na válku.
Volný pád (1993)
Režie: Joel Schumacher. Hrají: Michael Douglas, Robert Duvall, Barbara Hershey, Tuesday Weld... Co všechno dokáže udělat horko a beznadějná dopravní zácpa...
Vrtěti psem (1997)
Režie: Barry Levinson. Hrají: Dustin Hoffman, Robert De Niro, Anne Heche, Denis Leary... Film, který ukazuje v podstatě, že dnes již tato fikce nemusí být fikcí ale smutnou realitou...
Počátek (2010)
Režie: Christopher Nolan. Hrají: Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Ellen Page, Tom Hardy... Film trochu připomíná bondovku s lehkým prvkem Sci-Fi.
Já robot (2004)
Režie: Alex Proyas. Hrají: Will Smith, Bridget Moynahan, Bruce Greenwood, Alan Tudyk... Sci-Fi film, který je natočen podle motivů povídek Isaaca Asimova. Děj se odehrává v době, kdy jsou roboti nedílnou sočástí domácností.
Andrew - člen naší rodiny (1999)
Režie: Chris Columbus. Hrají: Robin Williams, Embeth Davidtz, Sam Neill, Oliver Platt... Romantický Sci-Fi film o robotovi, který se zamiloval a chce se změnit na člověka.
A.I.: Umělá inteligence (2001)
Režie: Steven Spielberg. Hrají: Haley Joel Osment, Jude Law, Frances O'Connor, Brendan Gleeson... Sci-Fi film o možná velmi blízké budoucnosti.
TRON: Legacy 3D (2010)
Režie: Joseph Kosinski. Hrají: Jeff Bridges, Garrett Hedlund, Olivia Wilde, Bruce Boxleitner... Sci-Fi thriller s příběhem z digitálního světa uprostřed kyberprostoru. Designově vymazlený film, na který se hezký kouká.
Šakal (1973)
Režie: Fred Zinnemann. Hrají: Edward Fox, Michel Auclair, Alan Badel, Cyril Cusack... Kultovní thriller o atentátníkovi s přezdívkou Šakal, natočený podle skutečné události ve Francii.
Šakal (1997)
Režie: Michael Caton-Jones. Hrají: Bruce Willis, Richard Gere, Sidney Poitier, Diane Venora... Novodobé pojetí nájemného zabijáka Šakala. S původním příběhem (historickou událostí ve Francii) už nemá prakticky nic společného, kromě tématu nájemného zabijáka a jeho "zakázky". Přesto se mi tento film líbí stejně jako původní. Asi i díky hereckému obsazení. Bruce Willis měl podle mého dojmu roli tak říkajíc na tělo...
Šestý smysl (1999)
Režie: M. Night Shyamalan. Hrají: Bruce Willis, Toni Collette, Haley Joel Osment, Olivia Williams... Mysteriózní drama vyprávějící příběh terapeuta, který se snaží pomoci malému chlapci, který vidí duchy. Film má dokonalou poentu na konci...
Poslední skaut (1991)
Režie: Tony Scott. Hrají: Bruce Willis, Damon Wayans, Chelsea Field, Noble Willingham... Bruce Willis si zahrál pěknou roli soukromého detektiva v thrilleru, kde jsou jeho typické hlášky.
Banditi (2001)
Režie: Barry Levinson. Hrají: Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Cate Blanchett, Troy Garity... Trochu až romantická komedie, při které se člověk dobře pobaví.
Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)
Režie: Quentin Tarantino. Hrají: John Travolta, Samuel L. Jackson, Tim Roth, Uma Thurman... Kultovní film, který se dá nazvat černou komedií, místy thrillerem, ale každopádně je skvělým pobavením a filmovým zážitkem.
Bezva finta (1985)
Režie: Alexandre Arcady. Hrají: Jean-Paul Belmondo, Kim Cattrall, Guy Marchand, Jean-Pierre Marielle... Jean-Paul Belmondo v jedné ze svých nejúspěnějších komedí. Prostě oddychovka pro pobavení.
Profesionál (1981)
Režie: Georges Lautner. Hrají: Jean-Paul Belmondo, Jean Desailly, Cyrielle Clair, Robert Hossein... Film, který mám s Belmondem nejraději, vždy se na něj znova rád podívám. Ttriller s prky komedie, skvělou mysteriózní hudbou od Ennio Morricone, perfektními Belmondovskými scénami a hořkým koncem. Scéna, kde Belmondo střetne s inspektorem Rosenem je prostě nezapomenutelná...
Revizoři (2003)
Režie: Nimród Antal. Hrají: Sándor Csányi, Zoltán Mucsi, Csaba Pindroch, Sándor Badár.... Maďarská komedie s dramatickou zápletkou z výhradně z prostředí budapešťského metra. Místy se člověk skvěle pobaví.
Zelená karta (1990)
Režie: Peter Weir. Hrají: Gérard Depardieu, Andie MacDowell, Bebe Neuwirth, Robert Prosky... Příjemná komedie s Gérardem Depardieu a otom jak se snaží získat zelenou kartu k pobytu ve státech...
Blbec k večeři (1998)
Režie: Francis Veber. Hrají: Thierry Lhermitte, Jacques Villeret, Francis Huster, Daniel Prévost... Pro mě úžasná komedie, při které jsem se dokonale bavil.
Drž hubu (2003)
Režie: Francis Veber. Hrají: Jean Reno, Gérard Depardieu, Jean-Pierre Malo, Richard Berry... Komedie, kde dva skvělí herci předvedou svůj herecký koncert...
Nalevo od výtahu (1988)
Režie: Edouard Molinaro. Hrají: Pierre Richard, Fanny Cottençon, Richard Bohringer, Emmanuelle Béart... Pierre Richard ve skvělé nenáročné komedii. Takové nenáročné téma: Hlavní roli hrají dveře od bytu.
Maska (1994)
Režie: Chuck Russell. Hrají: Jim Carrey, Peter Riegert, Peter Greene, Amy Yasbeck... Jedna z mých nejoblíbenějších komedií, kde hraje Jim Carrey, se svým gumovým obličejem. Aneb jak úředník z banky - nešika a smolař ke štěstí přišel...
Yes Man (2008)
Režie: Peyton Reed. Hrají: Jim Carrey, Zooey Deschanel, Bradley Cooper, Danny Masterson... Má druhá oblíbená komedie, kde opět hraje Jim Carrey. I zde hraje opět utrápeného bankovního úředníka zklamaného životem. Život mu změní a naruby převrátí návštěva semináře se svérázným guru.
Rain Man (1988)
Režie: Barry Levinson. Hrají: Dustin Hoffman, Tom Cruise, Valeria Golino, Lucinda Jenney... Asi životní role Dustina Hoffmana. Autista v jeho podání nemá chybu, ale jenom o tom ten film není...
Terminátor (1984)
Režie: James Cameron. Hrají: Arnold Schwarzenegger, Michael Biehn, Linda Hamilton, Paul Winfield... Terminátor z roku 1984 v režii Camerona je startem dnes již kultovního Sci-Fi příběhu o válce mezi lidmi a stroji, které sami lidé vytvořili na svoji ochranu... Pro mě jsou příběhy Terminátora asi jediným dílem, kde mě nadchl ve své roli Arnold Schwarzenegger. Pravdou asi je, všechny kultovní ságy, včetně Terminátora mají své vyhraněné diváky.
Terminátor 2: Den zúčtování (1991)
Režie: James Cameron. Hrají: Arnold Schwarzenegger, Linda Hamilton, Edward Furlong, Robert Patrick... Druhý díl volně navazuje na první. A ani tady nezklamal jak Arnold, tak Cameron. Dvojka se mi líbila stejně a asi dáno dobou a filmovou technikou, víc než první díl. Schwarzeneggerovi hlášky v podobě kladného terminátora, který plní roli ochránce jsou takovou třešničkou na dortu...
Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)
Režie: Jonathan Mostow. Hrají: Arnold Schwarzenegger, Nick Stahl, Claire Danes, Kristanna Loken... Trojku jsem kdysi očekával s obavamy, vzvledem k tomu, že se změnil režisér a příběh Terminátora převzal Jonathan Mostow. Nakonec jsem byl mile překvapen. Trojka u mě došla na pomyslný vrchol. Arnold Schwarzenegger nezklamal, zůstaly mu jeho terminátoří hlášky, a samotný příběh vygraduje do své v celku předpokládané a očekávané podoby. Pro mě je to pomyslný vrchol příběhu co se týká děje, tak hereckého podání.
Terminator Salvation (2009)
Režie: McG. Hrají: Christian Bale, Anton Yelchin, Moon Bloodgood, Sam Worthington... No a čtyřka už je lehký pád z vrcholu. Příběh je zajimavý, film má děj, patřící k akčnímu filmu, myšlenku a snesitelný konec. Ale něco tomu chybí. Když jsem nad tím přemýšlel, tak mi tam prostě chyběl ten starý dobrý terminátor v podobě Schwarzeneggera. A to je zřejmě, přes veškerou dokonalou snahu pád z vrcholu. Prostě Terminátor, je ve filmovém fanklubu jednou pro vždy, neodmyslitelně spojen s Arnoldem Schwarzeneggerem a jeho nesmrtelným citátem: Astala vista baby!
Terminátor: Příběh Sáry Connorové (TV seriál - 2008)
Režie: David Nutter, Sergio Mimica-Gezzan, Charles Beeson... Hrají: Lena Headey, Thomas Dekker, Summer Glau, Richard T. Jones... Terminátor: Příběh Sáry Connorové je podle mě takový zajimavý pokus o klín mezi dvojku a trojku. Seriál má celkem dvě série. Po prví sérii jsem měl vcelku rozpačitý pocit. Od druhé série je poměrně lepší. Zajimavostí je, že seriál měl mít další pokračování. Pokračování bylo údajně zastaveno kvůli nízké sledovanosti. Poslední díl má zajimavý konec s náznakem toho co bych nazval časovým paradoxem.
Star Wars (1977 - 2005)
Režie: George Lucas. Star Wars je kultovní ságou a asi nemá smysl rozepisovat o jejich šesti epizodách. Klasický příběh boje dobra a zla má své specifické diváky. Jen podoknu, že příběh začal v roce 1977 epizodou IV v prostřed příběhu. V roce 1999 se George Lucas k příběhu vrátil a dotočil příběh "od začátku".
Pán prstenů (2001 - 2003)
Režie: Peter Jackson. Fantasy příběh zfilmovaný podle knih Johna Ronalda Reuela Tolkiena. Tři knihy - tři filmy. Kdo rád četl Tolkiena, tak většinou asi nebude zklamán.
Desáté království (2000)
Režie: Herbert Wise, David Carson. Hrají: Kimberly Williams-Paisley, Scott Cohen, John Larroquette, Dianne Wiest... Příjemná a úsměvná fantasy pohádka, která má pět dílů, má své zvláštní kouzlo a jemný, příjemný humor.
Za ranního rozbřesku/Nebezpečná záře (1990)
Režie: Jack Sholder. Hrají: Powers Boothe, Rebecca De Mornayová, James Earl Jones, Martin Landau... Dramatický thriller z doby těsně po skončení studené války a následném konfliktu mezi velmocemi.
Vlákna (1984)
Režie: Mick Jackson. Hrají: Karen Meagher, Reece Dinsdale, Rita May, Anne Sellors, Phil Rose... Film, který dost syrovým a naturalistickým způsobem zachycuje všechny aspekty jaderné války. Údajně se byl po uvedení do kin stažen a dlouho se nesměl ve Velké Británii promítat. K tomuto filmu si dovolím jeden osobní postřeh: Je zajimavé sledovat sociální prostředí několika rodin ve větším průmyslovém městě (1984), kterých se příběh dotýká.
Den poté (1983)
Režie: Nicholas Meyer. Hrají: Jason Robards, JoBeth Williams, Steve Guttenberg, John Cullum... Známý film na podobné téma jaderné katastrofy. Popravdě řečeno člověk je rád, že to neviděl (a doufám, že nikdy neuvidím) na vlasní oči.
Experiment Philadelphia (1984)
Režie: Stewart Raffill. Hrají: Michael Paré, Nancy Allen, Michael Currie, Stephen Tobolowsky... Na to, že byl tento film nas točen v osmdesátých letech je velmi kvalitní a vypráví o stejnojmenném experimentu, který se stal předmětem mnoha konspiračních teorií.
District 9 (2009)
Režie: Neill Blomkamp. Hrají: Sharlto Copley, David James, Nathalie Boltt, Jason Cope... Sci-Fi thriller. Velmi pěkný film na téma kontaktu s mimozemskou civilizací. Je zde taková jemná narážka na apartheid a rasismus vůbec. A také nechybí konspirační narážka na to, že politici jsou od základů prolhaní... District 9 je film o lidech a nelidech… Jak lidské a nelidské… Film o přemýšlení a zamyšlení, ale i film akční, prostě film, po kterém se jen tak neusíná, aniž by jste se nezamysleli nad životem a kam lidstvo směřuje… Film, který se asi nedočká zamýšleného pokračování dalších dvou dílů...
Elysium (2013)
Režie: Neill Blomkamp. Hrají: Matt Damon, Jodie Foster, William Fichtner, Alice Braga... Další skvělý film od Blomkampa. Po shlédnutí tohoto filmu jsem pochopil, co je konečným cílem konsorcia, které se nazývá NWO a kam nás vede současná doba...
Nevědomí (2013)
Režie: Joseph Kosinski. Hrají: Tom Cruise, Morgan Freeman, Olga Kurylenko, Nikolaj Coster-Waldau... Mrazivý Sci-Fi thriller o bodoucnosti lidstva. Film na přemýšlení před spaním, o tom, že ve vesmíru možná nejsme sami. A také o tom, jak se lidská mysl může chytnout do vlastní pasti...
Správci osudu (2011)
Režie: George Nolfi . Hrají: Matt Damon, Emily Blunt, Anthony Mackie, Michael Kelly... Mysteriozní film, o tom, že osud a náhody neexistují. Krásný romantický příběh, který vede člověka k hlubokému zamyšlení. Zamyšlení nad svým životem...
Osamělý jezdec (2013)
Režie: Gore Verbinski. Hrají: Johnny Depp, Armie Hammer, Ruth Wilson, Tom Wilkinson... Naprosto dokonalá parodie na tradiční western, s dokonalými prvky pravého, nefalšovaného westernu. Film krásně pobaví a dokáže, že je excelentní parodií i na dnešní současný svět...
Prokletý ostrov (2010)
Režie: Martin Scorsese. Hrají: Leonardo DiCaprio, Mark Ruffalo, Ben Kingsley, Max von Sydow... Velmi mrazivý detektivní thrillrer z období 50 let, z prostředí psychiatrické léčebny. Myslím, že stojí za vidění...
Všichni moji blízcí (1999)
Režie: Matej Mináč. Hrají: Josef Abrhám, Jiří Bartoška, Libuše Šafránková, Krzysztof Kowalewski... Jeden z nejlepších českých filmů devadesátých let. A to jak hereckým obsazením, tak i tématem. Film hodně vypovídá o své době. Asi i silnějším povahám občas vyschne při sledování v krku…
Špatným směrem (2006)
Režie: Reto Salimbeni. Hrají: Til Schweiger, Lauren Lee Smith, Sebastien Roberts, Stefanie von Pfetten... Velmi hezký thriller, o tom jak je krutý a bezcitný člověk potrestán za své skutky jinou spravedlností, než je ta, která je napsána prostřednictvím paragrafů...
Krokodýl Dundee (1986)
Režije: Peter Faiman. Hrají: Paul Hogan, Linda Kozlowski, John Meillon, David Gulpilil... Legendární film ze dvou různých světů: Divočina Austrálie a divočina lidské civilizace New York...
Krokodýl Dundee 2 (1988)
Režie: John Cornell. Hrají: Paul Hogan, Linda Kozlowski, John Meillon, Juan Fernández... Pokračování příběhu krokodýla Dundeeho z prostředí New Yorku, zpět do Austrálie...
Network (1976)
Režie: Sidney Lu. Hrají: Faye Dunaway, William Holden, Peter Finch, Robert Duvall... Naprosto geniální film o přístroji jménem televize a hlavně o tom, co v oné zlobedně běží... Člověku se ani nechce věřit, že takovýto film vznikl již v roce 1976, daleko před tím, než vznikly novodobé České televizní stanice...
Ovládání mysli (2003)
Režie: Nelson McCormick. Hrají: Adam Baldwin, Elizabeth Berkley, Tony Todd, John Neville... Film, který již velmi nepřipomíná Sci-Fi, ale thriller ze současnosti, na základě Orwellových předpovědí s děsivou přesností...
Gattaca (1997)
Režie: Andrew Niccol. Hrají: Ethan Hawke, Uma Thurman, Jude Law, Xander Berkeley... Pohled do blízké budoucnosti, ovládané genovým inženýrstvím. Dokáže jeden z posledních lidí, který se narodil z pouhé lásky svých rodičů, v této společnosti uskutečnit svůj životní sen?
Supernatural - Lovci duchů (2005 - 2013)
Režie: Kim Manners, Robert Singer, David Nutter, J. Miller... Hrají: Jared Padalecki, Jensen Ackles, Jim Beaver, Jeffrey Dean Morgan... Víte každý člověk občas na něčem takzvaně ujíždí… Supernatural, neboli Lovci duchů je skutečně seriálem, v současné době s devátou řadou, který mě hluboce vnitřně oslovil. Dalo by se říci, tedy z mého subjektivního pohledu, že se jedná o kultovní duchařský seriál, občas s prvky hororu. První série je poněkud rozpačitá, ale od třetí vyzraje jak víno... Jako víno jakostní a velmi silné. Dva bratři se postaví špatným silám pekla, ale i "dobrým" silám nebe a dělají věci po svém... Jak lidské a jak ze života. Jen si tam doplňte všechny tabu společnosti a náboženství v podobě jejich mystérií. Pro mě osobně, seriál a příběh k zamyšlení.
Hrdinové (2006)
Režie: Greg Beeman, Allan Arkush, John Badham... Hrají: Hayden Panettiere, Masi Oka, Sendhil Ramamurthy, Jack Coleman... Sci-Fi seriál o lidech, kteří v rámci evoluce a také lidského přičinění získali různé schopnosti. Rovněž i tento seriál během jednotlivých dílů a sérií dozrával jak víno.
Hra o trůny (2011)
Režie: Brian Kirk, Daniel Minahan, Alan Taylor, Timothy Van Patten... Hrají: Sean Bean, Peter Dinklage, Lena Headey, Nikolaj Coster-Waldau... Hezký fantasy seriál. Trochu připomíná Tolkienovy pohádky.
Zde najdete odkazy, na stránky organizací, které se zabývají ochranou přírody a pomocí opuštěným, nebo poraněným zvířatům.
Odkazy na stránky, které se věnujou fototechnice a typy na některé knihy.
Fotogalerie, kde jsou inspirující fotografie a nebo můžete sami vystavovat své vlastní fotografie.
Časem možná zjistíte, že stránky které se Vám nejvíce líbí a se, kterými jste konečně spokojeni jsou ty , které si vytvoříte sami. Základem je znalost HTML a CSS. Oba kódy jsou základním stvebním kamenem založeným jen na logice (logiku občas postrádají pouze prohlížeče - respektive jejich programátoři a vedoucí marketingových oddělení daných společností...). Pak dojdete zákonitě k programování. Narazíte na JavaScript a PHP. Když pochopíte jejich princip a logiku, tak získáte pocit, který jste zažili v první třídě (někteří ještě dříve), že jste se konečně naučili číst, psát a poznávat svět... Pak si zákonitě musíte uvědomit, že není špatné využít databáze, které si platíte v rámci hostingu. Byť jen na blbou knihu návštěv a možnost stránkování... A tak narazíte na SQL. No a tak prostě plujete životem své zvídavosti a vlasního sebezdokonalování. Pokud se rozhodnete naučit se vytvářet webové stránky, tak máte v podstatě dvě zásadní možnosti, kde získávat informace: internet a literatura. Osobně se domnívám, že ideální je kombinace obou cest. Tak Vám zde nabídnu několik užitečných stránek a knih.
Máte rádi humor? Smích prý prodlužuje život. Pokud máte náladu, tak se na těchto odkazech možná trochu pobavíte a zasmějete.
Rockové legendy a převážně rocková hudba z dvacátého století. Pokud patříte mezi její příznivce, tak zde jsou některé slavné i méně slavné, nebo opomíjené skladby na You Tube.
Disco a pop nejenom ze slavných osmdesátých a devadesátých let minulého století, ale i z dnešní doby na You Tube.
Slovenskou skupinu Elán zná snad každý. Zde najdete odkazy na jejich nejznámější skladby umístěné na You Tube.
Zde jsem umístil několik odkazů z You Tube na novodobé slovenské autory, kteří velmi výstižně zachytily ve svých písních nejenom svůj pohled na dnešní dobu a svět, ale i pocity ze současného způsobu našeho denního života.
Karla Kryla považuji za jednu z nejvýznamnějších postav našich novodobých dějin. Čech, s jedním z největších Č mezi Čechy… Myslím, že jeho největší poctou je to, že ve všech dobách se zachoval rovně a dokázal ve svých písních vyjádřit svůj lidský pohled na svět, který vycházel z jeho srdce. Podle mého skromného názoru vystihuje dokonale zhoubnost všech typů propagandy, nesmyslnost a marnost válek a zhoubnost lidského mamonu. Jsem rád, že nemá vehementní pomníky ve stylu letiště apod. Největší poctou a pomníčkem pro něj, je možná taková malá, krásná voňavá kytka v srdcích lidí, kteří si k ní občas jdou přivonět, tím, že si poslechnou jeho písně a zamyslí se, o čem jsou. Byl to básník, skladatel písní s jasnozřivým pohledem do budoucnosti. Jeho písně považuji za jakési svědomí národa. Doba a propaganda, se sice mění a přizpůsobuje se vývoji, ale lidé se svými vlastnostmi, na kterých civilizace stojí, zůstávají stále stejní. A tak myšlenky v mnoha písních Karla Kryla jsou k zamyšlení i v dnešní době. Někdy mám pocit, že možná více než v době, kdy vznikly. Jako by byl jejich autor zpívajícím prorokem… Tak jsem zde uvedl několik jeho oblíbených skladeb umístěných na You Tube. Bohužel u Karla Kryla spousta odkazů nenávratně mizí. Také si občas kladete otázku proč? Budu se je snažit obnovovat a doplňovat.
Hudba je dílem inspirace lidského ducha. Vážná a mysteriózní hudba je oknem do vesmíru, oknem do lidské duše, oknem do lidského srdce, větrem lásky a naděje do jiného světa…
Na různých stránkách, včetně You Tube jsou občas k vidění zajimavé filmy a dokumentární pořady. Některé běžely v televizi, některé do vysílání televizních stanic ani nebyly zařazeny. Nechci Vás tady lanařit, že jsou 100% pravdivé, ale je docela zajimavé shlédnout jiný názor a přemýšlet o skutečné realitě nebo jejích částech.
Před rokem 1989 bylo takové rčení: Televize lže, jako když Rudé právo tiskne... Byl to pohled na tupou demagogickou, převážně politickou propagandu. Ta měla však jednu prostou a dokonalou vlastnost. Pro průměrně inteligentního člověka byla čitelná a dokázal si ji velmi snadno odfiltrovat a žít spokojeně mimo ní bez zblbnutí. Paradoxem je, že s odstupem doby si člověk uvědomí, kolik věcí, které byly pravdivé dokázala tato propaganda "zlé doby" zničit a znehodnotit. Dneska se dle mého skromného názoru tento tupý styl propagandy transformoval do reklam. Politická propaganda dnes nějak pokročila na vyšší level... Média jsou zprivatizována a člověk má pocit, že drtivá většina novinářů žije již jen pro honorář. Mám pocit, že oficiální média nám sofistykovaně předkládají zaručené veřejné mínění a názory, které mají za cíl psychologicky modelovat vnímání skutečnosti u čtenářů a diváků... Proto Vám zde dávám několik odkazů na alternativní zdroje informací. Nechci je stavět do role spasitele, nebo zaručených zdrojů informací. Nikdy nevíme kdo daný projek a s jakým úmyslem financuje. Ale myslím, že je zajimavé poznat jiný názor a zamyslet se nad hledáním střípků reality a skutečnosti.
Zde najdete pár odkazů na různé stránky, kde se dají vyhledávat informace, jako je Wikipedie a stránky se zajimavými články o technice, přírodě, vesmíru, histori, vynálezech atd.
Pokud hledáte nějaký zajimavý film tak Vám zde nabídnu pár typů na film. Ono je to docela ošemetné, protože každému se líbí něco jiného. Zde uvádím názvy filmů, které se mě líbily a nějak mě zaujaly. U filmů uvádím jen pár základních údajů. Jako první odkaz uvádím stránku, kde jsou recenze na filmy a seriály, kde se můžete o jednotlivých filmech dočíst více informací.
Odkazy na stránky o filmech, soundtracky a známé scény z různých filmů.
Občas si umanu a musím sdělit svůj nedůležitý, ale zato můj a čistě osobní názor světu, okolo sebe a to povětšinou prostřednictvím internetu. Moje články, které jsem zatím napsal naleznete na serveru outsidermedia.cz. Přeji Vám hezké počtení a dostatek času na zamyšlení, ať už je jeho výsledek jakýkoliv. Vždy píšu pod svým pravým jménem: Karel Jíra. Za své názory by se člověk neměl stydět.

Fotografie přírody, krajiny, architektury, zvířat, lidí, panorama.

Karel Jíra - fotogalerie

fotografie

panorama

copyright  ©  Karel Jíra 2010