Na této stránce najdete odkazy všeho druhu. Odkazy, které souvisejí s fotografováním, typy na různé knihy a galerie. Najdete zde také odkazy týkající se ochrany přírody a zvířat, odkazy na alternativní zpravodajství, dokumentární filmy na You Tube, typy na zajimavé knihy, filmy a seriály atd. Začal jsem odkazy pro ochranu zvířat. Věřím, že většina fotografů a lidí, kteří se o fotografování zajímají mají rádi nejenom krásnou přírodu, ale také zvířata v ní žijící a zvířata, která nám lidem od nepaměti dělají společnost...

Zajimavé filmy a dokumenty na internetu
Víte, každý politický systém má potřebu manipulovat dějiny ve svůj prospěch pro svoje vlastní cíle. A proto, mají historické dokumenty s lidmi, kteří hledali svojí lidskost svojí neocenitelnou hodnotu. Už jenom proto, že jsou leckdy do velké míry nadčasové.
Pokud máte chuť, náladu a čas, tak zkuste investovat něco přes dvě hodiny svého času do jednoho historického pořadu z roku 1968. Čas nemá hodnotu peněz, které jsme si vymysleli a které jsou dnes v podstatě již fiktivní a nereálné. Čas, sám o sobě a způsob, jakým ho využijete, vytváří hodnotu vaší duše. Hodnotu vaší lidskosti, nebo ničemnosti pro budoucí lidské generace.
Poměrně velmi známý film od Petera Josepha.
Michael Moore a jeho nejzdařilejší film. Zkoumá zde dopady korporací a finančního systému na běžné lidi. A pokládá zajímavé otázky... A ještě tecnická poznámka: Pokud chcete film pustit musíte se obrnit trochou trpělivostí. Po kliknutí na play, může trvat až několik minut, než se film načte a spustí.
Dokument BBC z roku 1998 s českými titulky. Upřímně jsem se divil, že tento dokument byl natočen a odvisílán, je opravdu velmi zajímavý.
Rozhovor s bývalým dopisovatelem německé veřejnoprávní televize ARD - ZDF, specialistou na blízký východ, Christophem Hörstelem.
Názor na to jak vznikla finanční krize. Cz dabing.
Autorský film Václava Dvořáka. Kriticky se vyjadřuje k západním mocnostem, a ktomu jak se snažily řešit krizi v Kosovu.
Americký sen - drsný animovaný film o americké centrální bance.
Pohled na nedávné události a úvahy naší společnosti.
Věc, která možná zaujme odbodníky přes statiku a matematiku. Neobsahuje žádné konspirační teorie, ale pouze odborné výrazy a matematiku.
Tento film od Johna Pilgera naše televizní stanice asi neodvysílají... Pohled na Latinskou Ameriku a velmi zajímavé rozhovory s Hugo Chávezem. Pokud ten film dokoukáte do konce, tak se možná zamyslíte taky nad naší krásnou malou zemičkou českou...
Hugo Chávéz a státní převrat ve Venezuele. Aneb o film o jedné nezdařené kontrarevoluci. Film je velmi zajimavý dokument. Při hledání napříč internetem použijte originální název dokumentu: Chavez: Inside the Coup, nebo Chávez- Uvnitř státního převratu(Revoluce nebude vysílána).
Další film od Johna Pilgera, který asi naše televizní stanice neodvysílají... O tom jak vzniká propaganda moderních válek.
Část rozhovoru na ČT s paní Evou Filipi - českou velvyslankyní v Sýrii.
Rozhovor se slovenským fotografem, který navštívil Sýrii.
Bez komentáře.
Bez komentáře.
Velmi zajímavá tvrzení v uvedeném rozhovoru.
Zajimavý film na stejné téma jako rozhovor s Gerardem Williamsem.
Dokument, který je velmi zvláštní a člověk neví co si pomyslet, zda to může být pravda.
Doplněk k předchozímu filmu. Je zajímavé přečíst si na Wikipedii životopis a dočíst se zde, o ve filmu zmiňovaném přístroji. A také postupu úřadů...
Zajimavý rozhovor o očkování odvysílaný na ČT.
Film o radaru v Brdech.
Nigel Farage hovoří o selhání Eura. Je zajímavé se na to podívat.
Aneb jak vydělat prachy...
Dokument o Teslovi, kdysi byl odvysílán na Z1.
Jeden z dílů detektoru o Teslovi.
Jeden z dílů detektoru o kopí osudu.
Jeden z dílů detektoru o experimentu Philadelphia.
Jeden z dílů detektoru o tajných zbraních třetí říše.
Zajímavý dokument o vynálezech na téma volná energie.
Bez komentáře.
Ano ta známá analýza, která tehdy vzbudila tolik pohoršení. Starší ročníky si na to možná vzpomenou. Někdy je zajímavé si ji znova přečíst...
Kdo byl Miroslav Dolejší? Odpověď dle Wikipedie.
Velmi zajímavá debata historiků na téma studené války.
Další díl z historie.cs. Velmi zajímavá debata historiků, kde se snaží popsat historii levicových stran v období první republiky. Člověk si jen tak v duchu říká: Opakuje se historie levicových stran v kruzích, respektive ve spirále?
Docela zajímavý dokument, nejenom o UFO. Trochu jinak koncipovaný, než je většina dokumentů dostupná na internetu. Jaká je pravda? dozvíme se ji někdy?
Minidokument vznikl za účelem otevřít lidem oči, aby si uvědomili, že se nic neděje jen tak, a že vše není tak jak to vypadá. Lidé jsou slepí v tom směru, že neví kde hledat příčinu jejich problémů, pokud vůbec zaregistrují, že nějaký problém je...
Jeden z neznámých projevů J. F. Kennedyho. Viděl tehdy naší dnešní budoucnost?
Naprosto dokonalá scéna z filmu Network (1976). Člověk si může říci: Jak nadčasové a pravdivé k dnešní době... Nebo už tehdy???
Všechno to hapruje na lidské kvalitě. Nepovedli jsme se pánu Bohu. Vůbec. Jsme strašný kurvy... Neformální rozhovor s F. R. Čechem z roku 1997. Stojí za shlédnutí!
Reportáž z ČT24 o naší možné budoucnosti. Co dodat: Technologie je dobrým sluhou, ale špatným pánem...
Velmi zajímavý projev MUDr. Ivana Davida. Stojí za poslechnutí, je to dokonalá analýza současné doby a politické reality naší země.
Dokument byl natočen v roce 1999, deset let po té. Stojí za shlédnutí. Zajímavý moment je na čase 1:00:35, kde je rozhovor s M. Štěpánem, který mimo jiné říká (cituji poněkud vytrženě z konceptu dokumentu): Takže nakonec vznikl ten Československý model, ta vlastní cesta: Troubu do čela, v situaci, kdy je krize. Troubu do čela! S odstupem 24 let (2013) jsem si uvědomil, že tento model vlastně platí dodnes!!!
Jsou dvě možnosti, jak si podrobit národ. Jedna je zbraněmi, druhá, prostřednictvím dluhu. To je známý výrok Johna Adamse. John Perkins, ekonom a takzvaný "lovec ekonomik", popisuje současný systém ekonomiky na principu dluhu.
Velká vlastenecká válka – 8 dílný dokument na You Tube z období druhé světové války, začínající napadením SSSR, až po dobití Berlína.
Sovětská bouře je rozšířený dokument na You Tube z cyklu Velká vlastenecká válka, mající 18 dílů. Začínající napadením SSSR, až po dobití Berlína.
Zajímavý dokument o tom jak může být člověk citlivý na elektromagnetické vyzařování, které je součástí všedního dne naší dnešní civilizace.
Historie stíhacích letounů Mig a jejich vývoje. Velmi zajímavý dokument, který popisuje historii sovětských stíhacích letadel a lidí, kteří je konstruovali.
Dokument, který se zabývá prvním letem člověka do vesmíru. Byl to opravdu Jurij Gagarin? Nebo byl až druhým? Tento dokument na toto téma dává velmi zajímavý pohled.
Velmi zajímavý dokument o počátcích televize a televizního vysílání vůbec. Je paradoxem, že televize a ostatně spousta jiných moderních technologií vznikla právě ve fašistickém Německu, sloužíce hlavně propagandě a utvrzování moci… Otázkou je co se od té doby změnilo. První technologií, kterou člověk začal používat byl oheň. Jak říká jedno staré přísloví: Oheň je dobrým sluhou, ale špatným pánem. A toto přísloví platí v podstatě pro všechny lidské vynálezy, technologie a věci, které během své existence vymyslel. Televizi (zlobenu) z toho nevyjímaje.
Po celé dva tisíce let se církev pere s tím, jak najít rovnováhu mezi Ježíšovým božstvím a lidstvím. Stále však převládá božství. V průběhu hledání se však ztratila podstata Ježíšova lidství a lidskost v jeho učení. Proč se církev z příběhu Ježíše snažila vymazat členy Ježíšovy vlastní rodiny? Ježíšovy pokrevní bratry, sestry a další příbuzné? Na toto téma se snaží nalézt odpověď tento dokument. Konec filmu je velice výstižný…
Zde najdete odkazy, na stránky organizací, které se zabývají ochranou přírody a pomocí opuštěným, nebo poraněným zvířatům.
Odkazy na stránky, které se věnujou fototechnice a typy na některé knihy.
Fotogalerie, kde jsou inspirující fotografie a nebo můžete sami vystavovat své vlastní fotografie.
Časem možná zjistíte, že stránky které se Vám nejvíce líbí a se, kterými jste konečně spokojeni jsou ty , které si vytvoříte sami. Základem je znalost HTML a CSS. Oba kódy jsou základním stvebním kamenem založeným jen na logice (logiku občas postrádají pouze prohlížeče - respektive jejich programátoři a vedoucí marketingových oddělení daných společností...). Pak dojdete zákonitě k programování. Narazíte na JavaScript a PHP. Když pochopíte jejich princip a logiku, tak získáte pocit, který jste zažili v první třídě (někteří ještě dříve), že jste se konečně naučili číst, psát a poznávat svět... Pak si zákonitě musíte uvědomit, že není špatné využít databáze, které si platíte v rámci hostingu. Byť jen na blbou knihu návštěv a možnost stránkování... A tak narazíte na SQL. No a tak prostě plujete životem své zvídavosti a vlasního sebezdokonalování. Pokud se rozhodnete naučit se vytvářet webové stránky, tak máte v podstatě dvě zásadní možnosti, kde získávat informace: internet a literatura. Osobně se domnívám, že ideální je kombinace obou cest. Tak Vám zde nabídnu několik užitečných stránek a knih.
Máte rádi humor? Smích prý prodlužuje život. Pokud máte náladu, tak se na těchto odkazech možná trochu pobavíte a zasmějete.
Rockové legendy a převážně rocková hudba z dvacátého století. Pokud patříte mezi její příznivce, tak zde jsou některé slavné i méně slavné, nebo opomíjené skladby na You Tube.
Disco a pop nejenom ze slavných osmdesátých a devadesátých let minulého století, ale i z dnešní doby na You Tube.
Slovenskou skupinu Elán zná snad každý. Zde najdete odkazy na jejich nejznámější skladby umístěné na You Tube.
Zde jsem umístil několik odkazů z You Tube na novodobé slovenské autory, kteří velmi výstižně zachytily ve svých písních nejenom svůj pohled na dnešní dobu a svět, ale i pocity ze současného způsobu našeho denního života.
Karla Kryla považuji za jednu z nejvýznamnějších postav našich novodobých dějin. Čech, s jedním z největších Č mezi Čechy… Myslím, že jeho největší poctou je to, že ve všech dobách se zachoval rovně a dokázal ve svých písních vyjádřit svůj lidský pohled na svět, který vycházel z jeho srdce. Podle mého skromného názoru vystihuje dokonale zhoubnost všech typů propagandy, nesmyslnost a marnost válek a zhoubnost lidského mamonu. Jsem rád, že nemá vehementní pomníky ve stylu letiště apod. Největší poctou a pomníčkem pro něj, je možná taková malá, krásná voňavá kytka v srdcích lidí, kteří si k ní občas jdou přivonět, tím, že si poslechnou jeho písně a zamyslí se, o čem jsou. Byl to básník, skladatel písní s jasnozřivým pohledem do budoucnosti. Jeho písně považuji za jakési svědomí národa. Doba a propaganda, se sice mění a přizpůsobuje se vývoji, ale lidé se svými vlastnostmi, na kterých civilizace stojí, zůstávají stále stejní. A tak myšlenky v mnoha písních Karla Kryla jsou k zamyšlení i v dnešní době. Někdy mám pocit, že možná více než v době, kdy vznikly. Jako by byl jejich autor zpívajícím prorokem… Tak jsem zde uvedl několik jeho oblíbených skladeb umístěných na You Tube. Bohužel u Karla Kryla spousta odkazů nenávratně mizí. Také si občas kladete otázku proč? Budu se je snažit obnovovat a doplňovat.
Hudba je dílem inspirace lidského ducha. Vážná a mysteriózní hudba je oknem do vesmíru, oknem do lidské duše, oknem do lidského srdce, větrem lásky a naděje do jiného světa…
Na různých stránkách, včetně You Tube jsou občas k vidění zajimavé filmy a dokumentární pořady. Některé běžely v televizi, některé do vysílání televizních stanic ani nebyly zařazeny. Nechci Vás tady lanařit, že jsou 100% pravdivé, ale je docela zajimavé shlédnout jiný názor a přemýšlet o skutečné realitě nebo jejích částech.
Před rokem 1989 bylo takové rčení: Televize lže, jako když Rudé právo tiskne... Byl to pohled na tupou demagogickou, převážně politickou propagandu. Ta měla však jednu prostou a dokonalou vlastnost. Pro průměrně inteligentního člověka byla čitelná a dokázal si ji velmi snadno odfiltrovat a žít spokojeně mimo ní bez zblbnutí. Paradoxem je, že s odstupem doby si člověk uvědomí, kolik věcí, které byly pravdivé dokázala tato propaganda "zlé doby" zničit a znehodnotit. Dneska se dle mého skromného názoru tento tupý styl propagandy transformoval do reklam. Politická propaganda dnes nějak pokročila na vyšší level... Média jsou zprivatizována a člověk má pocit, že drtivá většina novinářů žije již jen pro honorář. Mám pocit, že oficiální média nám sofistykovaně předkládají zaručené veřejné mínění a názory, které mají za cíl psychologicky modelovat vnímání skutečnosti u čtenářů a diváků... Proto Vám zde dávám několik odkazů na alternativní zdroje informací. Nechci je stavět do role spasitele, nebo zaručených zdrojů informací. Nikdy nevíme kdo daný projek a s jakým úmyslem financuje. Ale myslím, že je zajimavé poznat jiný názor a zamyslet se nad hledáním střípků reality a skutečnosti.
Zde najdete pár odkazů na různé stránky, kde se dají vyhledávat informace, jako je Wikipedie a stránky se zajimavými články o technice, přírodě, vesmíru, histori, vynálezech atd.
Pokud hledáte nějaký zajimavý film tak Vám zde nabídnu pár typů na film. Ono je to docela ošemetné, protože každému se líbí něco jiného. Zde uvádím názvy filmů, které se mě líbily a nějak mě zaujaly. U filmů uvádím jen pár základních údajů. Jako první odkaz uvádím stránku, kde jsou recenze na filmy a seriály, kde se můžete o jednotlivých filmech dočíst více informací.
Odkazy na stránky o filmech, soundtracky a známé scény z různých filmů.
Občas si umanu a musím sdělit svůj nedůležitý, ale zato můj a čistě osobní názor světu, okolo sebe a to povětšinou prostřednictvím internetu. Moje články, které jsem zatím napsal naleznete na serveru outsidermedia.cz. Přeji Vám hezké počtení a dostatek času na zamyšlení, ať už je jeho výsledek jakýkoliv. Vždy píšu pod svým pravým jménem: Karel Jíra. Za své názory by se člověk neměl stydět.

Fotografie přírody, krajiny, architektury, zvířat, lidí, panorama.

Karel Jíra - fotogalerie

fotografie

panorama

copyright  ©  Karel Jíra 2010